Daily Roundup: April 25 Games
April 25, 2013
Division I Team Rankings | ||
Rank | Team | Record |
1 | Mason | 15-0 beat Princeton 11-1 |
2 | Moeller | 14-2 shutout Purcell Marion 4-0 |
3 | North Canton Hoover | 13-1 defeated Massilion 2-1 |
4 | Brecksville-Broadview Heights | 14-0 |
5 | Hudson | 12-1 |
6 | Walsh Jesuit | 12-2 |
7 | Pickerington North | 12-3 fell to Pickerington Central 6-0 |
8 | Toledo St. John's | 7-1 |
9 | Centerville | 13-1 |
10 | Perrysburg | 10-1 |
11 | Olentangy Orange | 14-1 |
12 | Milford | 12-3 defeated Loveland 8-0 |
13 | Amherst Steele | 12-3 |
14 | Watkins Memorial | 12-3 Beat Delaware 5-2 |
15 | Stow-Munroe Falls | 9-4 |
16 | Thomas Worthington | 14-2 |
17 | Nordonia | 12-3 |
18 | Mentor | 9-1 |
19 | Gahanna Lincoln | 14-5 fell to Lancaster 3-2 |
20 | Grafton Midview | 5-3 |
21 | Lebanon | 12-3 defeated Xenia 1-0 |
22 | Grove City | 12-5 beat Dublin Coffman 11-2 |
23 | Wadsworth | 14-1 |
24 | Brunswick | 10-4 |
25 | Lakewood | 12-2 beat Avon 7-1 |
26 | Strongsville | 6-5 |
27 | Olentangy | 14-2 defeated Franklin Heights 21-1 |
28 | Toledo St. Francis | 11-1 beat Toledo Central Catholic 8-4 |
29 | Lakota East | 13-3 beat Middletown 7-3 |
30 | St. Ignatius | 9-5 |
31 | Dublin Jerome | 9-3 defeated Dublin Scioto 9-1 |
32 | Olantangy Liberty | 12-3 defeated Marysville 10-2 |
33 | Loveland | 10-4 |
34 | Shaker Heights | 7-3 |
35 | Westlake | 7-4 |
36 | Mayfield | 6-3 |
37 | Marysville | 9-4 |
38 | Medina Highland | 11-4 beat Cloverleaf 9-5 |
39 | Fairfield | 7-3 |
40 | Maumee | 4-3 |
41 | Norwalk | 14-2 |
42 | Elder | 8-7 fell to St. Xavier 6-3 |
43 | Aurora | 12-3 |
44 | Holland Springfield | 10-3 |
45 | Findlay | 11-3 |
46 | Harrison | 12-2 defeated Mt. Healthy 17-1 |
47 | Tecumseh | 15-3 beat Indian Lake 4-3 |
48 | Lakewood St. Edward | 6-5 |
49 | Talawanda | 11-4 |
50 | Hamilton | 10-4 defeated Sycamore 8-1 |
Division II Team Rankings | ||
Rank | Team | Record |
1 | Defiance | 12-0 |
2 | Sandusky Perkins | 11-0 |
3 | Tipp City Tippecanoe | 15-2 beat Graham 7-1 |
4 | Canton South | 12-2 fell to Louisville 4-1 |
5 | Wauseon | 10-1 defeated Delta 6-5 |
6 | Bellefontaine | 9-4 fell to Northwestern 9-8 |
7 | Lexington | 13-1 |
8 | Bellevue | 11-2 |
9 | Gallipolis Gallia Academy | 15-1 |
10 | Wapakoneta | 9-4 |
11 | Harrison Central | 13-3 |
12 | Richmond Edison | 11-3 |
13 | Bowling Green | 8-2 |
14 | Miami Trace | 9-1 |
15 | Dover | 10-1 |
16 | Sparta Highland | 7-3 |
17 | Franklin | 11-7 |
18 | Notre Dame-Cathedral Latin | 6-5 |
19 | West Holmes | 7-6 |
20 | Columbus Watterson | 8-5 |
21 | Bexley | 10-4 |
22 | New Richmond | 9-4 |
23 | Cambridge | 11-5 |
24 | Licking Heights | 11-3 fell to Fisher Catholic 9-6 |
25 | Goshen | 11-3-1 |
Division III Team Rankings | ||
Rank | Team | Record |
1 | CHCA | 12-2 beat North College Hill 11-0 |
2 | Youngstown Ursuline | 11-0 defeated No. 5 Canton Central Catholic 7-5 |
3 | North Lewisburg Triad | 13-2 |
4 | Cincinnati Maderia | 14-3 |
5 | Canton Central Catholic | 13-4 fell to No. 2 Youngstown Ursuline 7-5 |
6 | Waynesville | 12-1 |
7 | Carlisle | 15-1 |
8 | Wheelersburg | 11-2 |
9 | Coldwater | 11-2 |
10 | Archbold | 10-2 |
11 | Fredericktown | 12-3 |
12 | Mansfield Ontario | 12-1 |
13 | Hamilton Badin | 11-4 defeated Colerain 12-0 |
14 | LaGrange Keystone | 9-4 |
15 | Versailles | 13-3 |
16 | Independence | 12-2 |
17 | New London | 12-1 |
18 | Piketon | 11-4 defeated Adena 8-6 |
19 | Williamsport Westfall | 11-5 beat Southeastern 8-1 |
20 | Millbury Lake | 6-4 |
21 | Bloom-Carroll | 11-4 defeated Circleville 4-2 |
22 | Blanchester | 12-5 beat Williamsburg 2-0 |
23 | Ottawa-Glandorf | 7-2 |
24 | Liberty-Benton | 12-1 beat Miller City 4-1 |
25 | Patrick Henry | 9-3 defeated Montpelier 13-5 |
Division IV Team Rankings | ||
Rank | Team | Record |
1 | Minster | 11-1 beat Fort Recovery 5-3 |
2 | New Middletown Springfield | 9-1 |
3 | Sidney Lehman Catholic | 9-4 |
4 | Cincinnati Christian | 14-4 beat Clark Montessori 9-2 |
5 | Newark Catholic | 10-3 defeated Whitehall 11-1 |
6 | St. Mary Central Catholic | 6-3 |
7 | St. Henry | 10-2 defeated Fort Loramie 10-4 |
8 | Toronto | 15-1 |
9 | Racine Southern | 13-2 |
10 | Mogadore | 6-2 |
11 | Tuscarawas Central Catholic | 11-2 defeated Malvern 4-3 |
12 | Defiance Tinora | 4-5 |
13 | Defiance Ayersville | 6-3 beat Holgate 2-0. |
14 | Columbus Grove | 9-1 beat Ada 12-1 |
15 | Steubenville Catholic Central | 9-4 |
16 | Lucasville Valley | 8-5 |
17 | Reedsville Eastern | 9-2 |
18 | Gibsonburg | 10-3 |
19 | Attica Seneca East | 11-2 |
20 | Lowellville | 8-3 |
21 | Berlin Hiland | 7-5 |
22 | Troy Christian | 4-0 |
23 | Edgerton | 10-5 defeated Antwerp 5-3 |
24 | Whiteoak | 12-3 |
25 | Columbus Tree of Life | 8-4 |
OTHERS:
Paulding 13, Lincolnview 6
North Central 16, Hilltop 3
Allen East 6, Delphos Jefferson 1
Van Buren 12, Arlington 2
Convoy Crestview 5, Bluffton 0
Lima Bath 3, Parkway 2
St. Marys Memorial 10, Celina 5
North Baltimore 17, Hardin Northern 2
Upper Sandusky 7, Crestline 4
Timken 11, Akron North 1
Carrollton 12, Minerva 2
Revere 14, Green 12
Sandy Valley 4, Ridgewood 3
Northwestern 6, Manchester 3
Athens 11, Vinton County 1
Oakwood 1, Bellbrook 0
McNicholas 7, Roger Bacon 1
Miamisburg 12, Chaminade Julienne 2
LaSalle 16, Glen Este 9
Monroe 6, Valley View 5
Middletown Madison 4, Dixie 2
Shawnee 7, Urbana 3
Benjamin Logan 9, Kenton Ridge 7
Summit Country Day 2, Seven Hills 0
New Miami 3, Cincinnati Country Day 0
St. Bernard 10, Lockland 4
Mariemont 7, Reading 3
Beavercreek 9, Wayne 1
Piqua 23, Trotwood-Madison 2
Springboro 13, Northmont 3
Miamisburg 12, Chaminade Julienne 2
Huntington 6, Paint Valley 5
Zane Trace 1, Unioto 0
Firestone 12, Archbishop Hoban 4
CVCA 8, St. Vincent-St. Mary 6
Kent Roosevelt 5, Barberton 3
WRA 9, Streetsboro 2
Revere 14, Green 12
Cardinal Mooney 15, Warren JFK 1
Fayetteville 3, Ripley 1
Amelia 4, Deer Park 0
Ross 7, Wilmington 1
Batavia 11, Georgetown 1
Clermont Northeastern 2, Williamsburg 0
Lakota West 9, Fairfield 6
Ottawa Hills 6, Emmanuel Christian 4
Toledo Christian 14, Danbury 3