McHenry Preseason ID
Premium Stats available to Premium Subscriber
Premium Stats available to Premium Subscriber
Premium Stats available to Premium Subscriber
Premium Stats available to Premium Subscriber
Premium Stats available to Premium Subscriber
Name | State | School | Class | Pos | Commitment |
Cade Adrian | IL | Harvest Christian | 2025 | C | |
Konner Altergott | IL | Crystal Lake Central | 2026 | 1B | |
Jacob Becker | IL | Jacobs | 2027 | 1B | |
Will Bemrich | IL | Mundelein | 2026 | LHP | |
Hunter Bergdahl | IL | Lakes Community | 2027 | SS | |
Derek Biederstadt | IL | Hampshire | 2027 | 3B | |
Ryan Blake | IL | McHenry | 2027 | OF | |
Owen Borkowski | IL | Huntley | 2027 | SS | |
Drew Borkowski III | IL | Huntley | 2026 | OF | |
Mitchell Breeden | IL | McHenry | 2026 | RHP | |
Beckett Breseman | IL | Prairie Ridge | 2027 | C | |
Baris Brua | IL | Mundelein | 2025 | LHP | |
Jake Chrzastowski | IL | Grant | 2025 | RHP | |
Landon Clements | IL | McHenry | 2027 | SS | |
Scott Cole | IL | McHenry | 2026 | OF | |
Nick Coletta | IL | Lake Zurich | 2025 | 1B | |
Zachary Collins | IL | Grant Community | 2026 | OF | |
Aaden Colon | IL | Jacobs | 2027 | 1B | |
Jowell Colon | IL | Harry D Jacobs High School | 2027 | 3B | |
Grady Condon | IL | North Boone | 2026 | OF | |
Brennan Coyle | IL | Prairie Ridge | 2025 | 2B | |
Ryan Dabe | IL | Huntley | 2025 | OF | |
Sean Dabe | IL | Huntley | 2027 | SS | |
Jack Dahlem | IL | Prairie Ridge | 2026 | RHP | |
Parker Danielson | IL | Hononegah | 2026 | RHP | |
Andrew Deegan | IL | Jacobs | 2026 | SS | |
Hayden Dieschbourg | IL | Cary-Grove | 2025 | OF | |
Danny Doherty | IL | Hampshire | 2025 | OF | |
John Dollinger | IL | Grant Community High School | 2026 | C | |
Jacob Dorn | IL | Barrington | 2025 | OF | |
Travis Dudycha | IL | Huntley | 2026 | 1B | |
Christian Filas | IL | Grayslake North | 2025 | RHP | |
Parker Filipek | IL | Huntley | 2027 | RHP | |
Luke Flaskamp | IL | Jacobs | 2027 | SS | |
Dylan Fogelsong | IL | Lake Zurich | 2025 | SS | |
AJ Foley | IL | Lake Zurich | 2025 | C | |
Koa Franzak | IL | Barrington | 2027 | 1B | |
John Gariepy | IL | Crystal Lake Central | 2025 | RHP | |
Johnny Geisser | IL | Crystal Lake Central | 2026 | 3B | |
Max Geske | IL | Crystal Lake Central | 2027 | C | |
Connor Gibour | IL | Crystal Lake Central | 2025 | OF | Ohio |
Owen Goecke | IL | Huntley High School | 2026 | 2B | |
Isaac Grzynkowicz | IL | Dundee Crown | 2027 | OF | |
Yunus Hamideh | IL | Stevenson | 2025 | RHP | |
Will Hamill | IL | Marian Central Catholic | 2027 | 1B | |
Ethan Hart | IL | Prairie Ridge | 2027 | RHP | |
Jackson Hatfield | IL | McHenry | 2026 | SS | |
Ryan Helfinstine | IL | Dundee Crown | 2027 | OF | |
Diego Herrera | IL | Huntley | 2026 | RHP | |
Peyton Horowicz | IL | McHenry | 2026 | RHP | |
Santino Iacullo | IL | Central | 2027 | 3B | |
Eric Jackson | IL | Hampshire | 2025 | RHP | |
T.J. Jakubowski | IL | Huntley | 2025 | SS | |
Jake Johnson | IL | Burlington Central | 2025 | C | |
Ashton Jones | IL | Huntley | 2027 | C | |
Joey Kafka | IL | Mundelein | 2025 | RHP | |
Jackson Kees | IL | DeKalb | 2025 | RHP | |
Brendan Kellar | WI | Badger | 2026 | 3B | |
Carter Kelley | IL | Crystal Lake Central | 2025 | LHP | |
Ian Kelly | IL | Huntley | 2026 | OF | |
Cole Kenyon | IL | Lake Zurich | 2025 | RHP | |
Spencer Kim | IL | Huntley | 2027 | C | |
Brady Klepfer | IL | Huntley | 2026 | C | |
Jackson Kocent | IL | Mchenry High School-west Campus | 2026 | RHP | |
Nicholas Kohlhase | IL | Crystal Lake Central | 2027 | SS | |
Jace Koth | IL | Jacobs | 2027 | OF | |
Carter Kropke | IL | Crystal Lake Central | 2026 | LHP | |
Keenan Krysh | IL | Cary-Grove | 2025 | C | |
Nate Larson | IL | Huntley | 2027 | OF | |
Logan Laudadio | IL | Crystal Lake Central | 2027 | OF | |
Quinn Lechner | IL | Marengo | 2025 | SS | |
Rocco Lentine | IL | Huntley | 2026 | C | |
James Leppert | IL | Burlington Central | 2027 | C | |
Mason Leske | IL | Huntley | 2025 | RHP | |
Beau Li | IL | Barrington | 2026 | 3B | |
Ryan Little | IL | Burlington Central | 2027 | SS | |
Garet Lobbins | IL | McHenry | 2027 | 1B | |
Sonny Marsalla | IL | Woodstock | 2026 | C | |
Josh Marzec | IL | Lake Zurich | 2025 | RHP | |
Ian McGowan | IL | Grayslake Central | 2025 | 3B | |
Maddon McKim | IL | Prairie Ridge | 2026 | 1B | |
Canyon McKinney | IL | Cary-Grove | 2026 | 3B | |
Liam McMahon | IL | Crystal Lake Central | 2027 | RHP | |
Adrian Medina | IL | Grant Community High School | 2025 | 1B | |
Jaxson Miglans | IL | Wauconda | 2026 | OF | |
Benjamin Mitchell | IL | Harvest Christian | 2025 | C | Bellarmine University |
Daniel ODonnell | IL | Huntley | 2026 | OF | |
Jacob Ostrowski | IL | Hampshire | 2027 | OF | |
Francis Panko | IL | Cary-Grove | 2025 | C | |
Shane Pfeiffer | IL | Hampshire | 2026 | 2B | |
Conner Pollasky | IL | Prairie Ridge | 2025 | C | |
Eltan Powles | IL | Harvard | 2026 | C | |
Chase Powrozek | IL | Burlington Central | 2025 | RHP | |
AJ Putty | IL | Huntley | 2025 | 1B | Illinois |
Brody Quinn | IL | Huntley | 2026 | 2B | |
Zachary Readdy | IL | McHenry West | 2025 | RHP | |
Ethan Riska | IL | McHenry | 2026 | OF | |
Nathan Rosalez | IL | Huntley | 2027 | SS | |
Carson Rowe | IL | Huntley | 2027 | 1B | |
Josh Rudnick | IL | Huntley | 2026 | RHP | |
Neil Sanderson | IL | New Trier | 2025 | RHP | |
Nicholas Santis | IL | Hononegah | 2026 | 1B | |
Owen Satterlee | IL | Prairie Ridge | 2027 | RHP | |
Danny Savas | IL | Prairie Ridge | 2025 | RHP | |
Calen Scheider | IL | Hampshire | 2025 | RHP | |
Gunnar Schwartz | WI | Westosha Central | 2026 | 1B | |
Kolton Selders | IL | Grant | 2026 | SS | |
Brandon Shannon | IL | McHenry | 2025 | RHP | |
Nicholas Sherry | IL | Burlington Central | 2027 | C | |
Maverick Shines | IL | Marengo | 2027 | OF | |
Matthew Simek | IL | Central | 2026 | C | |
Aiden Simios | IL | Huntley | 2027 | 1B | |
Logan Sledzik | IL | Grant Community High School | 2026 | 1B | |
Mason Stanley | IL | Hampshire | 2027 | LHP | |
Kyle Steffey | IL | Huntley | 2026 | RHP | |
Easton Stewart | IL | Hononegah | 2025 | LHP | |
Karson Stiefer | IL | Prairie Ridge | 2025 | LHP | |
Harrison Stracks | IL | Evanston Township | 2025 | RHP | |
Eric Suarez | IL | Huntley | 2025 | OF | |
Charlie Taczy | IL | Cary-Grove | 2025 | RHP | |
James Tatroe | IL | Prairie Ridge | 2026 | C | |
Logan Thennes | IL | Prairie Ridge | 2026 | 1B | |
Jake Thorstenson | IL | Wauconda | 2026 | OF | |
Ryan Tucker | IL | Jacobs | 2027 | SS | |
Dylan Visvadra | IL | Huntley | 2025 | SS | |
Luca Vivaldelli | IL | Cary-Grove | 2025 | 3B | |
Kaden Wasniewski | IL | McHenry | 2027 | 3B | |
Kyle Wayda | IL | Jacobs | 2025 | RHP | |
Wilson Wemhoff | IL | Hampshire | 2025 | OF | |
Brandon White | IL | Huntley | 2026 | 3B | |
Carson White | IL | McHenry | 2027 | LHP | |
Max Wiginton | IL | McHenry | 2027 | 1B | |
Tyson Williams | IL | Hononegah | 2027 | SS | |
Mason Willis | IL | Antioch | 2025 | C | |
Adam Wrzos | IL | Marian Central Catholic | 2025 | SS | |
Colton Zaleski | IL | Prairie Ridge | 2026 | RHP |